A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Голобська громада
Волинська область, Ковельський район

Детальний план території будівництво та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд по вул.Перемоги,22 у с.Жмудче Ковельського району Волинської області.

Дата: 11.03.2020 09:45
Кількість переглядів: 781

 ЧАСТИНА І. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА.

 

  1. 1.Вступ.

          Детальний план території для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд по вул. Перемоги , 22 у с. Жмудче Ковельського району Волинської області розроблено згідно витягу з рішення Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області від 07.09.2016р. № 15/08; листа замовлення Голобської селищної ради Ковельського району Волинської області №1291/3.5 від 10.10.2016р. та з метою уточнення у більш крупному масштабі фрагменту генерального плану населеного пункту з визначенням параметрів забудови окремої земельної ділянки та ін., відповідно до Закону України № 3038-VI від 17.02.2011 р. “Про регулювання містобудівної діяльності”, ДБН 360-92**, “Планування і забудова міських і сільських поселень”, ДБН Б.1.1- 14:2012 “Склад та зміст детального плану території”, ДСП 173-96 “Санітарні правила планування та забудови населених пунктів” та ДБН В.2.3-5-200 “Вулиці та дороги населених пунктів”.

 

2. Характеристика природних, соціально-економічних

і містобудівних умов

 

Вибрана земельна ділянка загальною площею 0,21 га розташована в межах с. Жмудче Ковельського району в його центральній частині на землях резерву Голобської селищної ради призначена для індивідуальної житлової забудови згідно генерального плану села (див. фрагмент генплану, аркуш 2).

На даній території та за межами благоустрою, відсутні промислові складські та комунальні об‘єкти, що можуть здійснювати негативний вплив на загальний екологічний стан навколишнього середовища. На суміжних з вибраною територією ділянках розташовані капітальні цегляні житлові та нежитлові будівлі, поверховістю 1-2 поверхи, збудовані протягом останніх 20 років, згідно топографо-геодезичної зйомки М 1:500, виконаної ПП "Ковелькомунпроект" у серпні 2016 року.

Територія обмежена: з Півночі – індивідуальна житлова забудова з господарськими будівлями; з Півдня – індивідуальна житлова забудова з господарськими будівлями; із Заходу – індивідуальна житлова забудова з господарськими будівлями; зі Сходу - індивідуальна житлова забудова з господарськими будівлями. Намічена для відведення земельна ділянка під індивідуальну житлову забудову належать до категорії земель житлової та громадської забудови.

Громадська забудова – детальним планом не  передбачена.

Проектоване цільове призначення земельних ділянок - будівництво індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд. Поверховість забудови  від 1-го до 2-х поверхів з мансардою (до 10 м).

 

2.2  Основні принципи планування та забудови території,

формування архітектурної композиції

 

Проектне рішення при детальному плану території базоване на:

- раціональному використанні міських територій;

-          врахуванні існуючої мережі вулиць та проїздів;

-          взаємозв’язки планувальної структури проекту з планувальною структурою існуючих кварталів;

-          побажаннях та вимогах замовника – Голобської селищної ради, визначених у завданні на проектування та у ході робочих нарад під час роботи над проектом.

В межах території  охопленої детальним планом передбачається розміщення  земельної ділянки  для індивідуальної житлової забудови, а також необхідний комплекс заходів, щодо благоустрою, приведення до нормативних показників параметрів існуючої вулиці.

 Детальним планом території передбачено раціональне розміщення забудови, з визначенням основних регламентів:

Планувальний регламент.

Планувальним регламентом передбачається:

-збільшення кількості земельних ділянок за рахунок територій, які перебувають в користуванні для городництва;

-          раціональне використання території і формування об'ємно - просторової композиції виділеної території;

-          встановлення проектованих червоних ліній;

-          визначення допустимої поверховості об’єктів.

Функціональний регламент.

-          за функціональним регламентом територія призначена для розміщення індивідуальної житлової забудови, даним детальним планом віднесена до житлової забудови.  

 

3. Розподіл території за функціональним використанням, розміщення забудови на вільних територіях та за рахунок реконструкції, структура то забудови.

Структура забудови в межах території проектування ДПТ наступна:

Забудова представлена окремо стоячими будівлями;

 Проектоване цільове призначення ділянки:

-        обслуговування індивідуальної житлової забудови;

Поверховість забудови передбачена наступна:

-        для житлової  забудови - від 1-го до 2-х поверхів.

 

4. Вулична мережа, траанспортне обслуговування,

організація руху транспорту  і пішоходів

Вулична мережа сформована.

Ширина вулиць в червоних лініях – 20-10м.

Зупинки громадського транспорту знаходяться в радіусі пішохідної доступності від території проектування. Існуючі вулиці необхідно привести до нормативних параметрів згідно ДБН.

 

5. Інженерне забезпечення, розміщення магістральних  інженерних мереж, споруд. Вертикальне планування і використання підземного простору

 

Інженерне забезпечення садибної житлової забудови з господарськими будівлями пропонується вирішити таким чином:

  • водопостачання: індивідуальний трубчатий колодязь;
  • каналізація: : індивідуально - септик (герметичний колодязь);;
  • опалення: індивідуальне з вибором джерела енергії (природний газ, тверде паливо, електроенергія, альтернативні джерела) в залежності від побажань замовників та наявності даних джерел енергії;

-     газопостачання: підключення до існуючих мереж газопроводу з подальшим проведенням ліній підключення та приладів в залежності від узгоджених техумов;

  • електропостачання: від існуючих електромереж села, згідно ТУ - з вуличної мережі від лінії електропостачання 0,4 кВ, що проходить вздовж існуючої житлової вулиці, лініями електропередач в залежності від потужностей, які будуть заявлені власниками земельних ділянок. Відповідно до узгоджених техумов прокладання ліній електропостачання до індивідуальних житлових будинків можливе повітряне та кабельне. Потреба в електроенергії на комунально-побутові потреби визначаються згідно ДБН В.2.5-23-2010 «Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення» виходячи з кількості та характеристик житла.
  • відведення дощових вод: відкрите - організовано від стін будівель по

вимощенню на майданчики та проїзди, по існуючій житловій вулиці. В понижених місцях на тротуарах, доріжках та майданчиках передбачити розриви у бордюрних каменях для відводу зливових вод на газони, зелені зони та по рельєфу;

- саночищення: сухе сміття, побутові відходи будуть збиратись в переносні сміттєзбірники і вивозитись сміттєвозами, згідно угод із місцевою комунальною службою та графіком збору сміття, на сільське сміттєзвалище;

Підключення до існуючих та проектованих мереж відбуватиметься у відповідності до технічних умов, виданих власниками (експлуатуючими організаціями).

В склад заходів по інженерній підготовці території, згідно з характером наміченого використання та планувальної організації території, включені:

-          вертикальне планування території;

-          поверхневе водовідведення.

Рельєф ділянки рівнинний, частково потребує робіт по організації вертикального планування території. Червоні вертикальні відмітки земельної ділянки для садибної житлової забудови пропонується ув`язати з відмітками суміжних територій і між собою з метою забезпечення відведення атмосферних опадів та запобігти підтопленню. Розпланування майданчиків, проїздів тротуарів та вимощення проводити  до відмітки нижнього шару конструкції мощення. Плануючи ділянку під газон чи квітник, ґрунт не досипати до проектної відмітки, на глибину рослинного шару - 0,15 м. На ділянках насипу грунту  >0,3 м зрізати верхній шар на глибину 0,15 м. Зрізаний газонний шар ґрунту складувани на території  з подальшим його використанням за призначенням. Існуючі  ґрунти - супіски та дерново-підзолисті. Ґрунтові води розташовані на глибині 1,5 -2,0 м від поверхні землі. Для проектування житлової забудови пропонується  застосувати стрічкові монолітні фундаменти.

Екологічні та санітарно-гігієнічні умови даного району знаходяться в задовільному стані. Проектний об`єкт не належить до списку Е (ДБН А.2.2-1-2003), як об`єкт що становить підвищену екологічну небезпеку і не вимагає розробки розділу ОВНС у складі робочого проекту.

Планувальні обмеження, що розповсюджуються на земельні ділянки:

 - протипожежні та санітарні розриви до навколишніх сусідніх та суміжних будівель і споруд  дотримуються, відповідно до вимог   ДБН В.1.1-7-2002,   ДБН 360-92**, ДержСанПін173-96.

 

6. Вказівки щодо проектування об`єкту

Змінами до детального плану території передбачено:

-розміщення земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд по вул. Перемоги , 22 у с. Жмудче Ковельського району Волинської області;

- озеленення та благоустрій території;

- відведення атмосферних опадів;

 Для розміщення  житлової забудови необхідно враховувати:

 - існуючий стан даної території та прилеглих до неї земель;

- дефіцит вільних територій в селі та відповідно необхідність максимально ефективного використання земельного фонду села;

Виходячи з побажань замовника  та містобудівних умов, опираючись на рішення генплану, даним детальним планом території опрацьовано земельну ділянку, загальною площею 0,21 га,  для розміщення житлового будинку та господарських споруд.

З метою оптимального архітектурно-просторового вирішення кварталу, поверховість житлової забудови приймається 1-2 поверхи з мансардою.

Обмеженням щодо забудови даної земельної ділянки є забезпечення нормативних розривів між проектованою забудовою до житлових будинків (8м), забезпечення нормативною тривалістю інсоляції - житлових кімнат 2,5 год.

     Дані нормативні містобудівні вимоги дотримуються.

7. Техніко-економічні показники об`єкта містобудування

 

Основні техніко-економічні показники:

     1. Загальна площа ділянки, які підлягає благоустрою, в тому числі:          

-для розташування індивідуальної житлової забудови     2100 м.кв. - 100%

2. Загальна площа забудови, в тому числі                              180,0 м. кв.- 8,6%

- індивідуальна житлова забудова з госп. буд.                      180,0 м. кв.- 8,6%

3. Загальна площа мощення, в тому числі:                        325,0 м. кв. – 15,5 %

4. Загальна площа озеленення, в тому числі:                    1595,0 м. кв. – 75,9%

5. Загальна к-сть ділянок - 1 шт.

 

8. Вимоги до оцінки впливу об`єкту містобудування

на навколишне середовище

 

- забезпечити встановлену даним детальним планом території ширину вулиць в червоних лініях: існуючої вулиці - 20 м та 10 м;

- гранична поверховість забудови  - 2 поверхи з мансардою;

- при подальшому проектуванні забезпечити нормативні відстані  між будівлями та нормативні розриви до інженерних мереж та ін.;

- територія, яка підлягає благоустрою,  має бути озеленена, забезпечена зовнішнім освітленням. Покриття пішохідних доріжок - тротуарна плитка.

При подальших стадіях проектування рішення може уточнюватись і доповнюватись, лише за умови дотримання діючих нормативних вимог та вимог даного ДПТ.

Зважаючи на державну політику в галузі енергозбереження, сучасні світові тенденції та постійне зростання цін на енергоресурси, при будівництві об`єктів доцільно  використовувати сучасні високоефективні енергозберігаючі технології та матеріали, огороджуючи конструкції з мінімальним коефіцієнтом теплопровідності, альтернативні джерела енергії, інженерне обладнання з високим коефіцієнтом корисної дії, тощо.

Після відповідних погоджень та належним чином проведеного громадського обговорення, ДПТ подати на затвердження Голобською селищною радою у відповідності з чинним законодавством. 

  


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь