Заборона спалювання сухої рослинності!

Дата: 28.09.2018 10:40

Про заборону спалювання сухої рослинності, опалого листя та побутових відходів!

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

Спалювання залишків рослинності, сухої трави та сміття - заборонено Законом України. Дим від тліючого листя надзвичайно небезпечний і токсичний.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) і на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів (850-1190 грн) доходів громадян.

Не спалюйте опалого листя, рослинних залишків та різноманітних відходів, бо окрім адміністративного покарання для себе, Ви викликаєте найрізноманітніші довгострокові проблеми як із власним здоров’ям, так і здоров’ям Ваших дітей, рідних, близьких, сусідів та мешканців громади !!!