Увага!!! Оголошується конкурс підтримки ініціатив жителів у рамках громадського бюджету Голобської громади на 2019-2021 роки

Дата: 01.10.2019 08:29

Бюджет участі у Голобській об’єднаній територіальній громаді

З 07 жовтня 2019 року Голобська об’єднана територіальна громада оголошує про початок конкурс проектів в рамках Бюджету участі. Щоб стати учасником конкурсу достатньо заповнити заявку та зібрати 10 підписів від мешканців громади, які готові підтримати проекту на відкритому голосуванні. Подати заявку на конкурс може будь-яка особа, яка досягла 16-річного віку.

Бюджет конкурсу: 120 тисяч гривень.

Кінцевий термін подачі заявок: 18 жовтня 2019 року.

Отримати більш детальну інформацію або задати запитання щодо конкурсу можна за телефоном 0933891984 або електронною поштою golobadm@ukr.net

Контактна особа: Франчук Юлія Володимирівна

Що ж таке бюджет участі?

Бюджет участі – це можливість кожному жителю громади брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення смт Голоби та всіх сіл Голобської об’єднаної територіальної громади та/або голосування за такі проекти.

Будь-який житель громади може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в Голобській ОТГ, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2020 року.

Чому це може бути цікавим мешканцям Голобської громади?

1. Це шанс для кожного активного місцевого мешканця вже сьогодні впливати на розвиток Голобської об’єднаної територіальної громади;

2. Не селищні депутати чи апарат селищної ради, а кожен житель громади вирішує, на що саме йдуть виділені кошти;

3. Голосування відбуватиметься прозоро і всі бажаючі зможуть контролювати процес відбору проектів;

4. Вже наступного року Голобська громада зможе спостерігати, як ідеї її активних мешканців втілюються в життя.

Як відбувається процес реалізації Бюджету участі?

1. Мешканці громади оформляють свої ідеї відповідно до встановлених вимог та подають їх до розгляду;

2. Мешканці Голобської об’єднаної громади голосують за подані проекти;

3. Селищна рада реалізує проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок селищного бюджету.

З яких етапів складається процес реалізації Бюджету участі?

1.Подання проектів 07.10.2019 - 18.10.2019

(Автор залишає проектну заявку в електронному вигляді або у пунктах супроводу бюджету участі).

2.Оцінка проектів робою групою селищної ради (до 31.10.2019)

(Виконавчий орган селищної ради розглядають проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку).

3.Голосування за подані проекти (з 04.11.2019 до 18.12.2019)

(Жителi Голобської ОТГ голосують у пунктах супроводу Бюджету участi. Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбiльшу кiлькiсть голосiв).

4.Оголошення проектів-переможців (до 01.12.2019)

5.Реалiзацiя проектів-переможців Бюджету участі - 2020 рiк.

(Громада в особi Селищної ради починає втiлювати iдеї. За цим процесом можна стежити онлайн. Голобська селищна рада регулярно звітує про те, як саме проходить втілення проектів-переможців).

Які проекти можуть бути подані (тематика проектів)?

1.Благоустрій вулиць, зон відпочинку (встановлення обмежувачів руху транспорту, контейнерних площадок, озеленення та освітлення території, впорядкування кладовищ тощо).

2. Покращення умов проживання людей з обмеженими фізичними можливостями та сімей, які опинились у важких життєвих обставинах.

3. Організація дозвілля (проведення спортивно - масових заходів, конкурсів, концертів, святкування ювілейних дат, облаштування ігрових та спортивних майданчиків для дітей та молоді, культурно-мистецькі заходи, підтримка творчої та обдарованої молоді, облаштування місць для проведення змістовного дозвілля тощо).

4. Покращення екологічної ситуації (створення нових зелених зон, облаштування годівничок для птахів та шпаківень, встановлення смітників, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, тощо).

5. Розбудова, збереження та відновлення історично - культурної спадщини територіальної громади (ознакування, ремонт та реставрація пам’яток архітектури, встановлення інформаційних таблиць, відродження місцевих народних традицій та свят, тощо).

6. Впровадження енергозберігаючих заходів.

7. Підтримка та розвиток освітніх, культурних і творчих ініціатив (створення умов для самовираження дітей та молоді).

8. Інклюзивні проекти;

9. Інші суспільно-корисні соціальні проекти.

Як реалізувати ідею за кошти Бюджету участі?

1. Заповни бланк друкованої заявки. Обери назву та тематику, стисло опиши ідею проекту, проблематику та рішення цієї проблеми;

2. Розрахуй бюджет проекту;

3. Збери підписи від 10 жителів Голобської громади, які підтримують проект;

4. Подай всю необхідну документацію (заявку, бюджет проекту та бланк із зібраними підписами) до Голобської селищної ради;

5. Збери найбільшу кількість голосів і контролюй реалізацію проекту.

Як можна буде проголосувати за проекти Бюджету участі?

1. Голосувати у спеціально визначених пунктах голосування Голобської об’єднаної територіальної громади (Центр надання адміністративних послуг Голобської селищної ради, адміністративні приміщення старост населених пунктів громади .

Паспорт програми

Порядок проведення конкурсу