Пошук

Головне управління Держгеокадастру у Волинській області нагадує: відомості про земельні ділянки, отримані у власність до 2004 року, мають бути внесені до ДЗК

Дата: 12.12.2019 14:13
Кількість переглядів: 1824

Фото без опису

 

Держгеокадастр нагадує: усім, хто має сертифікати про власність на земельну ділянку та державні акти старого зразка (червоні) необхідно замінити їх на нові, присвоїти ділянці кадастровий номер та внести відомості до ДЗК.

Громадянам та юридичним особам потрібно зробити це якнайшвидше, адже за новими вимогами саме кадастровий номер є обов’язковою умовою для продажу, дарування, оформлення спадщини щодо земельної ділянки та здійснення інших юридичних дій, пов’язаних з цим майном. Інакше можуть виникнути проблеми при продажі землі, оформленні спадщини, іншому відчуженні земельної ділянки.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державний земельний кадастр»,  земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У разі ж якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників або користувачів.

 

Як отримати ці документи?

1.Замовити виготовлення технічної документації із землеустрою у суб’єкта господарювання, який є розробником документації із землеустрою. Держгеокадастр веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників, які отримали кваліфікаційний сертифікат. Перелік знаходиться на офіційному сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

  1. Розробник документації готує документацію із землеустрою, необхідну для присвоєння кадастрового номера та документ в електронному вигляді про результати робіт із землеустрою.

  2. Документація готова? Зверніться до Центру надання адміністративних послуг за місцем розташування земельної ділянки щоб отримати витяг з Державного земельного кадастру про її реєстрацію. Розробник документації може подати таку заяву від імені замовника через особистий кабінет, якщо це передбачено договором.

У зв’язку з можливим відкриттям ринку сільськогосподарських земель, власникам земельних ділянок необхідно перевірити наявність відомостей про наділи у Державному земельному кадастрі. Це можна зробити на офіційному сайті Держгеокадастру. Оберіть розділ «Публічна кадастрова карта», введіть в полі пошуку кадастровий номер ділянки, зазначений в державному акті. Якщо таких відомостей немає потрібно забезпечити їх внесення чи виправлення. Це дозволить власникам земель сільськогосподарського призначення вільно та без всіляких обмежень розпоряджатися своїми земельними ділянками.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь