Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства.

Дата: 20.03.2020 13:17

Особливе місце в її історії відіграла Луцько-Рівненська наступальна операція. Її успішне проведення забезпечило можливість отримати стратегічну ініціативу і розвинути наступ у напрямку державного кордону. Розпочата 23 лютого 1944 року силами партизанських зєднань Поліська бойова наступальна операція мала на меті звільнення м. Ковеля. Партизанські загони зробили безуспішну спробу наступу. Хоча основне завдання так і не було виконане, діями військових підрозділів 2-го Білоруського фронту вдалося досягнути певного успіху. Результатом тривалих боїв у березні 1944 року стало звільнення районного центру Голоб та інших населених пунктів нашої громади від фашистських окупантів. Німецькі війська змушені були відступити за р. Припять. Були створені передумови майбутнього наступу на Люблінському та Брестському напрямках. 1944 рік став роком повного звільнення території України від німецько-фашистських загарбників.

Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв. Пам'ять про славних і мужніх земляків-солдатів вічно житиме в серцях наших і прийдешніх поколінь. Схилімо ж вдячно голови перед їх героїзмом, пом’янемо їх у ці дні.

Ваш коментар може бути першим :)