Підвищення пенсійних виплат в квітні 2020 року

Дата: 23.04.2020 07:58
Кількість переглядів: 536

Фото без опису

01.04.2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» №251.

Зазначеним рішенням Уряду передбачено, що з 1 квітня 2020 року пенсіонерам, котрим виповнилося 80 років, і у яких розмір пенсії з усіма надбавками, підвищеннями і доплатами не перевищує 9205,15 грн.(середньої заробітної плати в Україні за 2019 рік, яка враховується для обчислення пенсії) буде встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі 500 гривень.

Також постановою встановлено, що у пенсіонерів, віком старше 80 років, які мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, розмір пенсії з усіма надбавками, підвищеннями, доплатами, в тому числі і з врахуванням щомісячної компенсаційної виплати 500 грн. (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не може бути менше ніж 2600 гривень. Тобто зазначеним особам встановлюється ще одна доплата у сумі, що не вистачає до 2600 гривень.

В даний час такий перерахунок пенсії органами Пенсійного фонду України вже проведено, відомості на виплату щомісячної компенсації і доплати до 2600 грн. за квітень 2020 року передані на поштові відділення зв’язку та установи банків. Даний вид доплат отримають майже 3 тисячі пенсіонерів міста Ковеля та Ковельського району.

Тим пенсіонерам, кому 80 років виповниться після 1 квітня 2020 року, щомісячна компенсація встановлюватиметься з дати досягнення такого віку.

Вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України також передбачається:

  • проведення виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом у сумі 1000 гривень пенсіонерам, пенсія яких не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року. Виплата такої допомоги вже розпочата відділеннями поштового зв’язку та установами банків. Допомогу 1000 грн. отримують майже 33 тисячі пенсіонерів, що становить 97% всіх пенсіонерів міста Ковеля та Ковельського району.

  • проведення індексації пенсій з 1 травня 2020 року із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні в розмірі 1,11, при цьому, розмір підвищення в результаті такого перерахунку не може бути меншим 100 грн.

  • встановлено також, що з 1 травня пенсіонерам, які отримують пенсію за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням стажу не менше чоловіки – 35 років, жінки – 30 років і розмір пенсії яких з усіма надбавками, підвищеннями, доплатами (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2100 грн. встановлюється доплата до зазначеної суми (2100грн).

Всі перерахунки пенсій, встановлені постановою №251 будуть проведені за матеріалами пенсійних справ.

Крім вищенаведеного, органами Пенсійного фонду з 1 квітня цього року проведено автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, котрі після призначення чи останнього перерахунку пенсії відпрацювали щонайменше 24 місяці і на 1 березня поточного року набули право на проведення перерахунку від набутого стажу або з врахуванням стажу і заробітної плати. Такий перерахунок здійснено майже 2 тисячам пенсіонерів міста Ковеля та Ковельського району, розмір підвищення є індивідуальним і залежить від заробітної плати та стажу конкретної людини.

 

 

 

 

Заступник начальника управління –

начальник відділу з питань виплати пенсій № 6

управління з питань виплати пенсій І.САМОЛЮК

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь