Увага! Нещасний випадок.

Дата: 25.01.2021 17:02
Кількість переглядів: 1557

Фото без опису

Увага! Нещасний випадок.

  Основною метою діяльності страхових експертів з охорони праці є виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці, та надання роботодавцю практичної допомоги у постійному вдосконаленні ним форм і методів профілактичної роботи у сфері охорони праці.

   Одним з дієвих та ефективних заходів профілактики нещасних випадків є процес їх розслідування, мета якого полягає у визначенні конкретних причин, що призвели до нещасного випадку, профзахворювання з метою попередження подібного.

  У 2020 році страховий експерт з охорони праці Ковельського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області взяв участь у роботі 13 комісій з розлідування нещасних випадків, з них 8 страхові випадки, в т. ч. один груповий, один із смертельним наслідком, по одному випадку триває розслідування. Крім того до відділення надійшло 96 повідомлень про гостре професійне захворювання медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, по 58 випадкам проведено розслідування, з них 8 випадків пов’язані з виробництвом, по решті триває розслідування.

  Порушивши вимоги інстукції з охорони праці, не скориставшись допоміжною приспособою для переміщення заготовки, працівник ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» отримав травму лівої руки; під час перевірки ємності на герметичність,  двоє працівників пасажирського вагонного депо Ковель філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» отримали травми важкого ступеня тяжкості, основна причина настання нещасного випадку – порушення технологічного процесу; через невиконання посадових обов’язків травматичну ампутацію нижньої кінцівки отримав працівник ВСП «Донбаський центр механізації колійних робіт»; внаслідок  дорожньо-транспортних пригод травмувалися працівники СТзОВ імені Лесі Українки, ТзОВ «Негабарит-Сервіс» та ТзДВ «Ковельське АТП"; через невиконання інструкцій з охорони праці тяжкі травми несумісні з життям отримав працівник ФОП Максименко П.М.; внаслідок порушення вимог інструкцій з охорони праці тяжкі травми отримали працівники ВСП «Локомотивне депо Ковель»; травматичну ампутацію руки отримав працівник ТзОВ «Сільва транс УА» через невиконання інструкцій з охорони праці.

             Проведений аналіз обставин і причин травматизму на підприємствах  за 2020                                           рік показує, що основними причинами травматизму є: організаційні 75 % (9 випадків);  психофізіологічні 25 % (3 випадка). Зокрема, організаційні причини настання нещасних випадків це ті причини, які повністю залежать від рівня організації праці на виробництві (вчасне проведення інструктажів та навчання з питань охорони праці, забезпечення працівників інструкціями з охорони праці, засобами індивідуального та колективного захисту, здійсненя контролю за додержанням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці та ін.).    

 Враховуючи вищенаведені дані, звертаємо увагу роботодавців, керівників та спеціалістів служб охорони праці суб’єктів господарювання на посиленні профілактичних заходів, виконання яких сприятиме зменшенню виробничого травматизму.

 Нагадаємо, у разі настання страхового випадку потерпілі мають право на страхові виплати, а також медичні та соціальні послуги, які надаються  за кошти Фонду. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення,  санаторно-курортне лікування тощо.

 

  Ковельське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь