Пошук

Земельна реформа

Дата: 19.03.2021 14:19
Кількість переглядів: 1912

Земельна реформа   

 

31 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з 1 липня 2021 року запроваджується ринок землі.

Запровадження ринку землі в Україні відбудеться в два етапи, а саме: перший етап розпочинається з 1 липня 2021 р., а другий етап - з 1 січня 2024 року. На першому етапі скасовується дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення для громадян України, а на другому етапі право на купівлю землі отримають юридичні особи.

З переходом на другий етап буде змінено не тільки суб’єктів-учасників ринку землі, а й граничний розмір концентрації землі в «одних руках». Так, площа землі, що придбана однією особою з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року не може становити більше 100 га, а з 2024 року не більше 10 тис. га.

 

До суб’єктів, які зможуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення належать:


а) громадяни України;


б) юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади;


в) територіальні громади;


г) держава.

 

Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах (крім як у статутному (складеному) капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення.

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності не підлягають продажу. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельнихділяноксільськогосподарськогопризначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.


Із прийняттям Закону про ринок землі виникає чимало запитань у власників земельних ділянок, орендарів, спадкоємців, тому під час такої реформи всім варто бути обізнаними і для цього потрібно консультуватися з юристами.

 

Важливо знати! Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно статті 14. Суб'єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу є громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості.

Отже отримати правову допомогу від системи БПД можна в центрах та бюро правової допомоги.

Юрисдикція Ковельського місісцевого центру з надвання безоплатної вторинної правової допомоги:

Камінь-Каширський район:

Камінь-Каширська ОТГ; Любешівська ТГ;Сошичненська ТГ.

Ковельський район:

Велимченська ТГ; Велицька ТГ; Голобська ТГ; Дубечненська ТГ; Дубівська ТГ; Заболотівська ТГ; Забродівська ТГ; Ковельська ТГ; Колодяженська ТГ; Луківська ТГ; Люблинецька ТГ; Поворська ТГ; Ратнвіська ТГ; Самарівська ТГ; Сереховичівська ТГ; Смідинська ТГ; Старовижівська ТГ; Турійська ТГ.

 

Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

45004, Волинська область, м. Ковель, вул. Грушевського, 2, тел.: (03352) 53063,  електронна адреса: kovel.volyn@legalaid.lt.ua

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний.

 

Камінь-Каширське бюро правової допомоги

м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка,8, тел.: (03357) 2-23-03.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Турійське бюро правової допомоги

смт Турійськ, вул. Луцька,23, тел.: (03363) 2-23-86.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Любешівське бюро правової допомоги

смт Любешів, вул. Свободи, 12, тел.: (03362) 3-00-93.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Ратнівське бюро правової допомоги

смт Ратне, вул. Каштанова, 24, тел.: (03366)2-15-76.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Старовижівське бюро правової допомоги

смт Стара Вижівка, площа Миру, 3, тел.: (03346)2-14-75.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Для цілодобового доступу громадян до  безоплатної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером: 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України).

 

Правові консультації від системи БПД також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь