Увага!!! Увага!!! Увага!!! Оголошується конкурс підтримки ініціатив жителів у рамках громадського бюджету Голобської громади

Дата: 12.05.2021 12:43

Бюджет участі у Голобській  територіальній громаді

Із 17 травня 2021 року Голобська  територіальна громада оголошує про початок конкурсу проєктів у межах бюджету участі. Щоб стати учасником конкурсу, достатньо заповнити заявку та зібрати 10 підписів від мешканців громади, які готові підтримати проєкт відкритим голосуванням. Подати заявку на конкурс може будь-яка особа, яка досягла 16-річного віку.

Бюджет конкурсу: 100 тисяч гривень.

Кінцевий термін подачі заявок: 28 травня 2021 року.

Отримати більш детальну інформацію або задати запитання щодо конкурсу можна за телефоном 0933891984 або електронною поштою golobadm@ukr.net

Контактна особа: Франчук Юлія Володимирівна

Що ж таке бюджет участі?

Бюджет участі – це можливість кожному жителю громади брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення населених пунктів територіальної громади та/або голосування за такі проєкти.

Будь-який житель громади може подати проєкт, пов’язаний з покращенням життя в Голобській ТГ, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і реалізувати проєкт у межах 2021 року.

Чому це може бути цікавим мешканцям Голобської громади?

1. Це шанс для кожного активного місцевого мешканця вже сьогодні впливати на розвиток Голобської  територіальної громади;
  2. Не селищні депутати чи апарат селищної ради, а кожен житель громади вирішує, на що саме йдуть виділені кошти;
  3. Голосування відбуватиметься прозоро, і всі охочі зможуть контролювати процес відбору проектів;
  4. Вже в цьому році Голобська громада зможе спостерігати, як ідеї її активних мешканців втілюються в життя.

Як відбувається процес реалізації бюджету участі?

1. Мешканці громади оформляють свої ідеї відповідно до встановлених вимог та подають їх до розгляду;
  2. Мешканці Голобської  громади голосують за подані проекти;
  3. Переможці реалізують проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок селищного бюджету.

З яких етапів складається процес реалізації бюджету участі?

1. Подання проєктів - 17.05.2021 - 28.05.2021

(Автор залишає проєктну заявку в електронному вигляді або у пунктах супроводу бюджету участі).

1. Оцінка проєктів робочою групою селищної ради (до 01.06.2021)

цей час автори можуть отримати проєкт на правку).

1. Голосування за подані проєкти (з 07.06.2021 до 20.06.2021)

(Жителi Голобської ОТГ голосують у пунктах супроводу бюджету участi. Автори рекламують та просувають свої проєкти, щоб отримати найбiльшу кiлькiсть голосiв).

1. Оголошення проектів-переможців (до 01.07.2021)
  1. Реалiзацiя проєктів-переможців бюджету участі -  до кінця 2021 року.

(Громада в особi переможців починає втiлювати iдеї. За цим процесом можна стежити онлайн. Голобська селищна рада регулярно звітує про те, як саме проходить втілення проєктів-переможців).

Які проєкти можуть бути подані (тематика)?

1.Благоустрій вулиць, зон відпочинку (встановлення обмежувачів руху транспорту, контейнерних площадок, озеленення та освітлення території, впорядкування кладовищ тощо).

2. Покращення умов проживання людей з обмеженими фізичними можливостями та сімей, які опинились у важких життєвих обставинах.

3. Організація дозвілля (проведення спортивно - масових заходів, конкурсів, концертів, святкування ювілейних дат, облаштування ігрових та спортивних майданчиків для дітей та молоді, культурно-мистецькі заходи, підтримка творчої та обдарованої молоді, облаштування місць для проведення змістовного дозвілля тощо).

4. Покращення екологічної ситуації (створення нових зелених зон, облаштування годівничок для птахів та шпаківень, встановлення смітників, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, тощо).

5. Розбудова, збереження та відновлення історично - культурної спадщини територіальної громади (ознакування, ремонт та реставрація пам’яток архітектури, встановлення інформаційних таблиць, відродження місцевих народних традицій та  свят, тощо).

6. Впровадження енергозберігаючих заходів.

7. Підтримка та розвиток освітніх, культурних і творчих ініціатив (створення умов для самовираження дітей та молоді).

8. Інклюзивні проекти;

9. Інші суспільно-корисні соціальні проекти.

Як реалізувати ідею за кошти бюджету участі?

1. Заповни бланк друкованої заявки. Обери назву та тематику, стисло опиши ідею проєкту, проблематику та рішення цієї проблеми;
  2. Розрахуй бюджет проєкту;
  3. Збери підписи від 10 жителів Голобської громади, які підтримують проект;
  4. Подай усю необхідну документацію (заявку, бюджет проєкту та бланк із зібраними підписами) до Голобської селищної ради;
  5. Збери найбільшу кількість голосів і реалізуй свій проект.

Як можна буде проголосувати за проєкти бюджету участі?

1. Голосувати у спеціально визначених пунктах голосування Голобської територіальної громади (Центр надання адміністративних послуг Голобської селищної ради, адміністративні приміщення старост населених пунктів громади).

Паспорт програми

Порядок проведення конкурсу

Форма подання проекту

Ваш коментар може бути першим :)