Як не допустити масового отруєння бджіл пестицидами

Дата: 26.05.2021 09:16
Кількість переглядів: 1812

Як не допустити масового отруєння бджіл пестицидами

Фото без опису

За умови недотримання  правил застосування пестицидів дуже часто  фіксуються масові отруєння бджолиних родин та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Дотримання простих правил та прояв взаємоповаги між людьми дозволить уникнути непорозумінь та є гарантом плідної співпраці сільгоспвиробників та пасічників. Аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного. Бджоли дають не лише мед чи пилок, але й збільшують врожайність сільгоспкультур на 30-40 %, запилюючи їх.  Водночас пасічники матимуть кращий медозбір, якщо поля захищені від шкідників.

Правила для аграріїв:

1. Не пізніше ніж за три доби до обробки полів на відстані до 10 км попередити власників пасік, органи місцевого самоврядування, ТГ, районні чи селищні ради про оброблювальні площі.

2. Повідомити дату обробки, територію і культури, що будуть оброблятися, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, а також вказівку щодо часу ізоляції бджіл.

3. Розмістити оголошення в людних місцях у найближчих населених пунктах, вказавши компанію, культуру, назву препарату, час ізоляції бджіл та контактну особу.

4. Під час цвітіння плодово-ягідних рослин, ріпаку, гірчиці та інших медоносних культур не можна проводити обробку пестицидами, інакше квіти можуть отримати опік, а бджоли і інші корисні комахи-обпилювачі загинути. Обробку потрібно проводити під час фази бутонізації до цвітіння.

5. При авіаційному методі застосування пестицидів і агрохімікатів сповістити про необхідність вивозу пасік до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місця проведення авіаційних обробок  до 5 діб. Не застосовувати авіаційні обробки пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур та інших угідь, що розташовані ближче 5 км від місць постійного перебування медоносних пасік.

6. Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися винятково засобами захисту рослин, що дозволені до використання в Україні, згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”. Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати регламентам застосування пестицидів.

7. Обробку нектароносів проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх в денний час в похмуру прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають із вулика. На межах ділянок оброблених пестицидами, повинні бути встановлені знаки безпеки.

8. Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Правила для пасічників:

1. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись у сільській раді, на території якої вони знаходяться і своєчасно інформувати сільські ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при кочівлі.

2. Власникам пасік (незалежно від форми власності) провести реєстрацію пасік у районному (міському) управлінні Держпродспоживслужби та отримати ветеринарно-санітарний паспорт.

3. Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку, пасічник повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

4. Пасічники мають повідомити власника або користувача земельної ділянки  у разі перевезення пасіки до медоносних угідь.

5. Перед перевезенням бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур по території адміністративного району або за межі області власнику пасіки необхідно отримати в районному (міському) управлінні Держпродспоживслужби ветеринарне свідоцтво за формою №1.

Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь