Галузевий форум

Дата: 24.11.2016 22:20
Кількість переглядів: 1132


Фото без опису

22-23 листопада в Івано-Франківську пройшов Форум місцевого самоврядування «Секторальні реформи в призмі децентралізації: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги», який організувала Асоціація міст України.

Фото без опису

У заході взяли участь майже 250 учасників - представників галузевих міністерств, профільних парламентських комітетів, органів місцевого самоврядування та експертів.

До офіційного відкриття Форуму виконавчий директор АМУ М.Пітцик провів робочу нараду з представниками ОТГ, які також беруть участь в обговоренні секторальних реформ. У ході наради розглядалися питання, які турбують голів ОТГ.

  Фото без описуФото без опису 

Відкриваючи захід, Виконавчий директор Асоціації міст України М.Пітцик розповів, що в рамках форуму підводять підсумки річної роботи. Після детального вивчення згаданих галузей, розроблятимуть рекомендації та стратегію розвитку місцевого самоврядування.

“Думаю, ми знайдемо компромісні точки зору, які будуть корисні і звичайним людям, і професіоналам”, – сказав М.Пітцик.

Під час брифінгу, який відбувся зранку, зауважувалося, що в Україні одночасно з децентралізаційною реформою відбуваються і секторальні реформи, зокрема, і медична. Їх слід узгоджувати.

“Ми почнемо розгортати новий механізм фінансування медицини. Це стосується первинної медичної допомоги. Будемо платити за кожну людину. Дамо пацієнту вільний вибір лікаря. Запустимо це на національному рівні, але для цього потрібна допомога знизу”, – сказав П. Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я України. На думку представника МОЗ, потрібні фахівці, лікарів слід привабити у село. Також питання ремонтування доріг він вважає медичним питанням, бо від цього залежить швидкість, з якою пацієнт добирається до лікаря. “Це все на плечах місцевої влади”, - додав П.Ковтонюк .

Після офіційного відкриття Форуму розпочалися паралельні засідання секторальних робочих груп.

Напрямок «Освіта». Засідання проходило під керівництвом начальника управління освіти Первомайської міської ради Г.Остапенко. Позиції профільних Міністерств щодо реформ у сфері освіти представляли директор Департаменту економіки та фінансування Міністерства освіти і науки України С.Даниленко та директор Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Р.Єрмоличев. Про досвід організації надання освітніх послуг у своїх громадах розповіли представники органів місцевого самоврядування з Одеси та Вишевицької ОТГ (Житомирська область). Бачення реформ представили фахівці Інституту освітньої аналітики та проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (Польща). Після обговорень, виступів представників міст та експертів аналітик АМУ з питань освіти Л.Мозгова презентувала бачення Асоціації щодо реформування галузі.

 

Фото без описуРобоча група «Охорона здоров’я» працювала під керівництвом головного лікаря Центральної міської клінічної лікарні Т.Масляк. Пріоритети та кроки реформування медичної галузі представляли заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я О.Мусій та заступник Міністра охорони здоров’я України П.Ковтонюк. Досвідом реформування галузі у своїх містах поділилися представники з Вінниці, Кам’янець-Подільського, Южного, Умані. Аналітик АМУ з питань охорони здоров’я В.Сидоренко презентував бачення Асоціації міст України щодо реформування медичної галузі.

 

Сферу «Соціальний захист населення» модерувала Г.Кучер, начальник Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради. Н.Федорович, заступник Міністра соціальної політики України, поінформувала про бачення профільного Міністерства у пріоритетах та кроках реформування галузі. Представники об’єднаних територіальних громад та міст поінформували про досягнення у сфері організації надання соціальних послуг населенню, які стали можливими завдяки децентралізації. Зокрема, про перші кроки Голобської, Новокалинівської, Сокирянської громад. Поділилися досвідом фахівці у сфері соціального захисту із Запоріжжя та Рівного. Бачення необхідних кроків реформ від громадського сектору представляли експерти «Бюро соціальних та політичних розробок» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Позицію Асоціації міст України щодо секторальної реформи у сфері соціального захисту презентував аналітик АМУ з питань соціального захисту населення Н.Миколюк.

Фото без опису

Засідання робочої групи «Адміністративні послуги» проходило під керівництвом керівника Центру надання адміністративних послуг м.Івано-Франківськ Б.Питель. Позиції профільних Міністерств представляли заступник директора Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України А.Реун та головний спеціаліст відділу розвитку системи надання адміністративних послуг управління розвитку адміністративних послуг Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України М.Маценко. Парламентські комітети представляли заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування С.Кудлаєнко та Голова підкомітету з питань адміністративних послуг, державних символів та нагород Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування О.Дехтярчук. Про досвід організації надання адміністративних послуг у містах розказали представники ЦНАПів з Житомира, Кременчука, Бердянська та Харкова. Бачення Асоціації міст України щодо реформування сфери адміністративних послуг були озвучені аналітиком АМУ з питань надання адміністративних послуг В.Мягкоход.

Фото без опису

Після фахового обговорення 23 листопада учасники Форуму відвідали організації та установи Івано-Франківська за секторальними напрямками. Освітяни ознайомилися з роботою Української гімназії №1 та Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім. С.Бандери. Робоча група з питань охорони здоров'я відвідала Центральну міську клінічну лікарню. Фахівці секції "Соціальний захист населення" - Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт». За напрямком "Адміністративні послуги" учасники Форуму мали змогу ознайомитися з роботою міського Центру надання адміністративних послуг (За матеріалами АМУ).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь