Фестиваль весільних обрядів удався на славу
Наймаштабніше весільне гуляння відбулося 2 червня 2018 року у центральній садибі Голобської об’єднаної територіальної громади.
Не справжнє, а імпровізоване: ідеться про фестиваль весільних обрядів, на котрий завітали гості із усієї Волині і були просто вражені його маштабністю та неймовірною кількістю тематичних складових. Звісно, яскравій події передували місяці творчої роботи й організаційної підготовки. І, в результаті, можна впевнено заявити: свято таки вдалось! І свідченням тому - велика кількість задіяних учасників (із 11 громад області) та гостей. Поміж них, зокрема, і голова облдержадміністрації Олександр Савченко, голова райдержадміністрації Віктор Козак, голова районної ради Андрій Броїло.
Прибувши на фестиваль посадовці відразу ж занурилися у тутешню атмосферу: файні молодиці почепили керманичам, як і решті гостей, весільні букетики на сорочки й запросили стати частиною колоритного дійства:
«Просимо на хліб та сіль, на наше весілля»
- припрошували. Очільники обласної та районної влад, а також господар свята – Голобський селищний голова Сергій Гарбарук привітали учасників та гостей фестивалю й побажали їм гарних розваг. Олександр Савченко мовив, що сьогодні, на жаль, призабуті прадавні весільні традиції українського народу, на другий план відійшли їх гострота та глибина, а відтак нагадування, хай у такій формі, про ті традиції та весільні обряди, про їх суть та глибокий сенс - важливий крок для їхнього відродження. «Це було народне кодування сім’ї в доброму сенсі цього слова - , зауважив Олександр Ілліч. – Тому відродження традицій надзвичайно важливе, а традиційне весілля – справжнє таїнство і складна робота». За словами керівника виконавчої влади області, той факт, що сьогодні прибуло багато делегацій від громад і районів, свідчить про те, що вони хочуть перейняти позитивний досвід.
«Такі фестивалі мають бути щонайменше в кожному районі, бо кожен із них має свої особливості у традиціях. Але скрізь це душевно, епохально та сакрально»,
- додав Олександр Савченко.
Віктор Козак відзначив, що приємно бачити, що Голоби ваблять до себе гостей, а все завдяки талановитості громади, згуртованості та відповідальності мешканців. - Дякую, вам, земляки, за прекрасне свято, за гарний настрій, за незабутні враження. Приємно підтримувати й реалізовувати подібні ініціативи, долучатися до організації культурних заходів такого маштабу, що популяризують та туристично приваблюють як вашу територію, так Ковельщину загалом, - сказав голова райдержадміністрації.
Весільні обряди майже столітньої давнини були продемонстровані представниками окремих громад області. На місцевому стадіоні «Дружба» - а саме тут проходив фестиваль – зібралися десятки ряжених наречених, свах та молодиць, при вході у стадіон, ворота якого, як годиться, були заквітчані зеленню, вигравали музики, файні молодиці йшли в танок, а обабіч розкинувся ярмарок, на якому відвідувачам пропонували різноманітні смаколики і вироби майстрів народних ремесел. Стилізована під типову українську хату тих часів сцена: тут і піч, і вишивані пухові подушки на старих скринях, глечики, ночви й інше кухонне начиння. Окрім представлень одного із весільних обрядів кожною громадою – учасником у програмі свята - виступи дитячих та народних колективів і гуртів.
За яскравими номерами спостерігало чимало глядачів, потоки людей все ринули і ринули, аби стати частиною чогось цікавого, направду незабутнього – адже такого краяни ще не бачили. Тож можна упевнено заявити:Фестиваль весільних обрядів у Голобах удався на славу.
За матеріалами сайту Ковельської РДА.