Прес-реліз «В Голобській громаді обговорили, як покращити екологічну ситуацію»
В Голобах триває робота над змінами до головного планового документу громади. Зокрема, у четвер, 28 січня, відбулося чергове засідання робочої групи, що напрацьовує зміни до Стратегії розвитку на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля.
«На першому засіданні (тут буде гіперлінк на попередню публікацію) ми визначили основні стратегічні та операційні цілі, а цього разу детально обговорили завдання, які потрібно виконати, для покращення екологічної ситуації у Голобській громаді», – зазначає експертка з питань екології Інна Войло.
Серед таких завдань: покращення системи роздільного збирання відходів; ліквідація стихійних сміттєзвалищ; створення бази даних щодо утворення твердих побутових відходів; розробка схеми санітарного очищення громади; запровадження практики компостування; запровадження моніторингу якості повітря; боротьба з карантинними рослинами (авт. борщівник та амброзія); розробка правил благоустрою; впровадження енергоефективних технологій в громаді; вдосконалення енергоефективного зовнішнього освітлення; організація інформаційно-просвітницкої роботи для підвищення екосвідомості.
Також, члени робочої групи (представники місцевого самоврядування, депутати, громадські активісти) почали планувати заходи, які потрібно організувати для виконання визначених завдань. Наприклад, присутні обговорили потребу в розробці та затвердженні правил благоустрою, які окрім правових, економічних, соціальних сфер, мають визначити правила поводження в напрямку охорони навколишнього середовища.
«Такий документ нашою громадською організацією був частково розроблений ще у 2017-му році. Але з ряду причин робота була призупинена. Зокрема й тому, що не було кому слідкувати за дотриманням правил у сфері охорони довкілля. Але враховуючи, що зараз оголошено конкурс на посаду екологічного інспектора, напрацьовуються зміни до Стратегії, то питання розробки та затвердження правил благоустрою, як ніколи актуально», – вважає представник громадської організації «Центр сімейної культури» Ніфонт Омельчук.
Присутні погодилися з його думкою та вирішили внести напрацювання цього документу до запланованих заходів в рамках майбутніх змін до Стратегії. Щодо інших заходів, то про них домовилися детальніше поговорити під час наступного засідання робочої групи.
Довідково:
Захід відбувся в рамках проєкту «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».
Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)