Земельна реформа

Дата: 19.03.2021 14:19
Кількість переглядів: 1956

Фото без опису

Земельна реформа   

 

31 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з 1 липня 2021 року запроваджується ринок землі.

Запровадження ринку землі в Україні відбудеться в два етапи, а саме: перший етап розпочинається з 1 липня 2021 р., а другий етап - з 1 січня 2024 року. На першому етапі скасовується дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення для громадян України, а на другому етапі право на купівлю землі отримають юридичні особи.

З переходом на другий етап буде змінено не тільки суб’єктів-учасників ринку землі, а й граничний розмір концентрації землі в «одних руках». Так, площа землі, що придбана однією особою з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року не може становити більше 100 га, а з 2024 року не більше 10 тис. га.

 

До суб’єктів, які зможуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення належать:


а) громадяни України;


б) юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади;


в) територіальні громади;


г) держава.

 

Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах (крім як у статутному (складеному) капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення.

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності не підлягають продажу. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельнихділяноксільськогосподарськогопризначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.


Із прийняттям Закону про ринок землі виникає чимало запитань у власників земельних ділянок, орендарів, спадкоємців, тому під час такої реформи всім варто бути обізнаними і для цього потрібно консультуватися з юристами.

 

Важливо знати! Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно статті 14. Суб'єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу є громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості.

Отже отримати правову допомогу від системи БПД можна в центрах та бюро правової допомоги.

Юрисдикція Ковельського місісцевого центру з надвання безоплатної вторинної правової допомоги:

Камінь-Каширський район:

Камінь-Каширська ОТГ; Любешівська ТГ;Сошичненська ТГ.

Ковельський район:

Велимченська ТГ; Велицька ТГ; Голобська ТГ; Дубечненська ТГ; Дубівська ТГ; Заболотівська ТГ; Забродівська ТГ; Ковельська ТГ; Колодяженська ТГ; Луківська ТГ; Люблинецька ТГ; Поворська ТГ; Ратнвіська ТГ; Самарівська ТГ; Сереховичівська ТГ; Смідинська ТГ; Старовижівська ТГ; Турійська ТГ.

 

Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

45004, Волинська область, м. Ковель, вул. Грушевського, 2, тел.: (03352) 53063,  електронна адреса: kovel.volyn@legalaid.lt.ua

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний.

 

Камінь-Каширське бюро правової допомоги

м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка,8, тел.: (03357) 2-23-03.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Турійське бюро правової допомоги

смт Турійськ, вул. Луцька,23, тел.: (03363) 2-23-86.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Любешівське бюро правової допомоги

смт Любешів, вул. Свободи, 12, тел.: (03362) 3-00-93.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Ратнівське бюро правової допомоги

смт Ратне, вул. Каштанова, 24, тел.: (03366)2-15-76.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Старовижівське бюро правової допомоги

смт Стара Вижівка, площа Миру, 3, тел.: (03346)2-14-75.

Працює з 9.00-18.00 без перерви на обід, сб-нд вихідний

 

Для цілодобового доступу громадян до  безоплатної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером: 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України).

 

Правові консультації від системи БПД також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися до розділу «Новини»

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь